רישום נישואין בקליק |

05/12/2017 /// יהודה שלזינגר

פורסם בישראל היום

הרי את מקודשת לי בווטסאפ זה

נרשמים לנישואים? אפשר לקצר את התהליך הביורוקרטי ולשלוח מסמכים באפליקציה

הליך הרישום לנישואים ברבנות נתקל לא פעם בקשיים, בעיקר סביב מציאת והגשת המסמכים השונים. כעת מציעים מטעם הרבנות את הכלי הזמין והפשוט כדי לקצר את התהליך: ווטסאפ.
"בנעם דניאלי", ארגון רבנים מוכר שעובד בשיתוף פעולה עם הרבנות הראשית והרבנים הר אשיים, פתח באחרונה אפשרו ת של שליחת מסמכים דרך הווטסאפ. הרב ישראל ריאני, מייסד הארגון, אמר ל"ישראל היום": "כיום, הדרך שצריכים לעבור בני זוג שרוצים להירשם לנישואים היא ארוכה. צריכים להגיע לרבנות לפעמים פעמיים ואפילו שלוש וארבע פעמים. זה מסרבל את ההליך, אנשים מפסידים ימי עבודה וזה יוצר לא מעט בעיות אצל הזוגות. יש כאלה שפעם ראשונה מגיעים לרבנות ואז מבינים שצריכים לשלם אגרה ולהביא מסמכים, פעם שנייה להירשם ולהציג עדים, פעם שלישית לקחת כתובה – וכל שלב עלול להיתקע.

משדרגים את השיטה

החלטנו לחתוך את התהליך. מעכשיו אפשר להיכנס לאתר שלנו, שם יש לינק שמפנה לשליחת חומרים לווטסאפ ודרכו אפשר לשלוח הכל – תעודות זהות, תעודות נישואים של ההורים ושאר המסמכים שצריך להגיש. אחרי זה קובעים פגישה עם הרב בכל שעה, עד חצות, וגם בימי שישי ובמוצאי שבת לזוגות שלא יכולים להפסיד יום עבודה. ובהמשך, אחרי החופה, הרב יהיה זה שיחזיר את הכתובה לרבנות".

לדבריו, "הזוג חוסך את כל הביורוקרטיה, למצוא חניה, להפסיד שעות עבודה. הכל נחסך באמצעות הווטסאפ. בני הזוג מצלמים את המסמכים בסמארטפון ושולחים ואנחנו נדפיס או נסרוק. הביורוקרטיה, לצערי, היא אחד המחסומים העומדים בין הזוג לבין הרישום לרבנות.

לצערנו הרב יש זוגות רבים שבוחרים להינשא שלא כדת משה וישראל בגלל ההליך הארוך שעלול להיות מורכב ומתיש. באישור ובהנהגת הרבנים הראשיים אנחנו שוקדים כל העת למציאת פתרונות כדי לשפר את הליך שירותי הרישום לנישואים ולהפוך אותו להליך ידידותי ונוח יותר".

ריאני מוסיף כי "אנחנו שומעים הרבה תלונות על הרבנים והרבנות הראשית שהיא ארכאית ולא מתקדמת, את זה באנו לשפר באמצעות השימוש באפליקציה. זה יהיה הליך "קל יותר".

הרבה פעמים אנחנו שומעים על שימוש שלילי בווטסאפ, שמועות אכזריות, שיימינג, לשון הרע, סרטונים לא צנועים שעוברים שם. אנחנו בוחרים להשתמש באפליקציה הזאת לשימוש לטובה ולהרבות קדושה בעם ישראל".

בנועם דניאלי בשבילך ולשירותך, עם חיוך

רב מקדש ללא דרישת תשלום

הדרכה מקצועית לזוגות מתחתנים

סיוע עם חיוך בבירור יהדות

אין צורך בתעודת רווקות

המצאת טפסים ותעודות הנישואין

רישום נישואין עד השעה 23:59

לייעוץ אישי חינם בכל נושא הקשור ליהדות
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

073-7598447